نصب همراه صندوق fundMobileApp

گفت و گوی صریح و ساده عبده تبریزی با معامله گران حقیقی

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،حسین عبده تبریزی دبیر کل اسبق سازمان بورس قدیم و مشاور ارشد وزیر راه و کارشناس ارشد بازارهای مالی و پولی، با ارایه مقاله ای بلند و خواندنی که در روزنامه دنیای اقتصاد منتشره شده ،برای اولین بار در چند سال اخیر نکات صریح، ساده و کاربردی را با معامله گران حقیقی در میان گذاشت. 

مقدمه
طی دو سال اخیر، در مورد بورس کمتر نوشته‌ام. فکر کردم در مقاله‌ای بلند به پرسش‌هایی پاسخ دهم که دائما تکرار می‌شود. کوشیده‌ام زبان مقاله ساده باشد که مفهوم به‌راحتی انتقال یابد. اگر زبان جاهلانه و بی‌ادبانه شده است، از همه مخاطبان مقاله عمیقا عذر می‌خواهم. هدف نه توصیه و خدای‌ناکرده ایفای نقش ناصح است، بلکه مقصود طرح موضوعاتی است که بازار سرمایه پیچیده‌تر امروز ما در مقایسه با دهه ٧٠ می‌طلبد. 
 
توافق تاریخی
ایران و ١+٥ به توافق رسیده‌اند؛ دوران پساتحریم شروع شده است. هنوز هیچ نشده وزرای اروپایی همراه با هیات‌های صد‌نفره راهی تهران شده‌اند. این تحولی بزرگ و البته مثبت در اقتصاد ایران است. حداقل بازار سرمایه این تحول را بسیار مثبت و به نفع بازار سهام، شرکت‌ها و قیمت‌ها می‌داند. خبری شیرین برای سرمایه‌گذاران که به این تحولات با امیدواری می‌نگرند؛